Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Jakie są zalety oraz wady garnków żeliwnych?

Ciężko byłoby wyobrazić sobie kuchnię oraz gotowanie bez garnków. Posłużą nam one między innymi do przygotowania smakowitej zupy. Aby jednak garnki mogły należycie pełnić rolę do jakiej zostały stworzone, muszą być wybrane bardzo starannie. Wiele osób stawia na garnki żeliwne. Zanim jednak zdecydujemy się na ich zakup, musimy poznać ich wady oraz zalety.

Za co warto docenić garnki żeliwne?

Jak zaznaczono na wstępie, garnki żeliwne cieszą się całkiem dużym zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, bo prezentują się naprawdę atrakcyjnie pod względem wizualnym. Dostępne są w rozmaitych kształtach oraz kolorach. Dzięki temu, każdy znajdzie rozwiązanie idealne do swojej kuchni. Poza tym, jeżeli odpowiednio się o nie zatroszczymy, mają szansę posłużyć nam przez długie lata. Niesamowitym atutem żeliwnych garnków jest również to, że równomiernie przewodzą one ciepło. Poza tym, mogą korzystać z nich zarówno posiadacze kuchenek indukcyjnych, jak i kuchenek gazowych. Co ciekawe, garnki żeliwne pozwalają na przygotowanie potraw z dodatkiem niewielkiej ilości tłuszczu. Dzięki temu, potrawy będą zdecydowanie zdrowsze i mniej kaloryczne. Garnki żeliwne mogą więc przypaść do gustu osobom, którym zależy na utracie nadprogramowych kilogramów. Ułatwią one bowiem przygotowywanie dietetycznych potraw. 

Jakie są wady żeliwnych garnków?

Mimo tego, że garnki żeliwne posiadają naprawdę sporo zalet, nie są całkiem pozbawione wad. Przede wszystkim, żeliwo to materiał bardzo podatny na różnego rodzaju uszkodzenia. Jeżeli odpowiednio nie zadbamy o nasze garnki, szybko pojawią się na nich zarysowania oaz pęknięcia. Aby garnki służyły przez długie lata, konieczne jest przeprowadzenie konserwacji naczyń. Na szczęście, wystarczające będzie umycie garnka wodą bez detergentów przed pierwszym użyciem. Warto poświęcić na to swój czas. Dla niektórych wadą może być również to, że garnki żeliwne nie nagrzewają się zbyt szybko. Sprawne ugotowanie w nich obiadu może więc nie być możliwe. Jeśli naprawdę się śpieszymy, lepiej wykorzystać inny garnek (więcej tutaj). Ponadto, żeliwne garnki są dosyć drogie. Doskonałym pomysłem będzie przejrzenie kilkunastu ofert przed dokonaniem zakupu. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo znalezienia rozwiązania atrakcyjnego pod względem cenowym oraz jakościowym. Najkorzystniejszy pod względem cenowym będzie zakup całego zestawu garnków żeliwnych, najlepiej w różnych rozmiarach. Dzięki temu możliwe będzie przygotowywanie potraw dla jednej bądź dla kilku osób. 

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: